Jaunos mamos skaito ir kalbasi

Eglė Vankevičė pati yra moderni jauna mamytė, jau paauginusi savo atžalą (o gal jau ir porą, – nesu tuo tikra). Būdama aktyvi, ji nelengvai susitaikė su gyvenimo apribojimais, tenkančiais savarankiškai auginant vaikučius. Tuo metu Eglė sugebėjo ne tik organizuoti klubą, ekskursijas su vežimėliais, bet ir … parašyti knygą „apie ką kalba mamos“. Čia nuoširdžiai dalinasi savo patirtimi, kuri gali būti terapine ir kitoms jaunoms mamoms.

Modernių mamų klubas

Vilniaus Jeruzalės mikrorajone Eglė Vankevičė įkūrė „Modernių mamų klubą“, kur pokalbiams kviesdavo įvairius žmones. Didžiuojuosi, kad 2019 metų vasarą su mamytėmis teko susitikti ir man. Kalbėjomės apie biblioterapiją. Apturėjau neeilinę patirtį, kai kavinėje „Kikilio lizdas“ vyko mamų diskusija. Toje pačioje patalpoje jau gebantys karstytis vaikai laipiojo po specialiai jiems padarytą įrenginį (matyt jis ir yra kikilio lizdas). O dar nelabai gebantys savarankiškai vaikščioti vaikučiai stengėsi kažkaip prilygti vyresniems… lipo, krito, kėlėsi, verkė ir darė dar visokių svarbių veiklų. Visas jas, žinoma, turėjo matyti ir reaguoti mamos – tuo pačiu metu bent dalį akies ir ausies vis užmesdamos į vykstantį pokalbį…

Knyga gali paskatinti ir padrąsinti kitas jaunas mamas

Eglės knyga sudaryta iš pokalbių, kurie vyko mamyčių klube. Baigusi žurnalistikos studijas, Eglė puikiai panaudojo savo klausinėjimo ir informacijos pasižymėjimo įgūdžius. Autentiškai pasakojamos istorijos iš gyvenimo, susipinančio su teorijomis, mano nuomone, gali pasitarnauti ir kitiems. Šiai tikslinei grupei – jaunoms mamytėms – aktualios panašios problemos, todėl patyrimas, kad ne tau vienai tai skaudu ir aktualu – jau yra terapija. Pavyzdžiui, apie aptaškytos viryklės sukeltą pyktį ir kaip jį valdyti jauna mama nesiguodžia, bet pasitelkia pokalbiui rimtą šeimos santykių psichologą. Arba – kad gyvenimas santuokoje palengvėja maždaug po 20 metų – tikriausiai ne vienai jaunai moteriai taps lengviau sužinojus, kad dauguma susiduria su panašiomis problemomis. Juo labiau kad taip sako 7 vaikus užauginusi psichoterapeutė. Viso knygoje 38 temos, kurias aptarti Eglė kvietė vis kitus žmones. Čia kalbama ir apie galimus kelius į verslą ir apie imuniteto stiprinimą, apie tai, kad būti tėčiu išmokstama ir apie tai, kiek ilgai galima kūdikį nešioti, ar tai jam nekenkia? Ir t.t.

Knyga gali pasitarnauti ir platesniam temos pažinimui

Eglės Vankevičės sumanymu, kiekvienas kalbintas žmogus savo ruožtu pasiūlė skaitymui keletą knygų. Todėl knyga „apie ką kalba mamos“ gali tapti papildomos informacijos priemone bet kurioje iš temų. Apie skaitymą knygoje kalbama net dviejuose skyriuose, o tai, kad knygos – geri pagalbininkai jaučiama nuo pirmojo puslapio.

Rekomenduoju knygą bibliotekoms, norinčioms kurti jaunų mamyčių skaitymo klubus. Taip pat ir pasyviajam skaitymui visoms jau turinčioms mažylių, ar dar tik besilaukiančioms. Visai pravartu knygą paskaityti ir močiutėms, juk smagu pamatyti, kuo gyvena šiuolaikinės mamytės.

Daiva Janavičienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s