Psichologiškai padeda ir įsivaizduotas, ar paties sukurtas atsiprašymas. Ši knyga apjungia kūrybinį rašymą terapiniu tikslu. Geriau įsivaizduoti atiprašymą, nei nuolat sukti skaudinančias mintis.

Eve Ensler knyga “Atsiprašymas“ – jos pačios sukurtas tėvo atsiprašymas. Realiame gyvenime nieko panašaus ji taip ir nesulaukė. Ir dėl to labai kentėjo. Ir atrado būdą išsilaisvinti – pati sukūrė atsiprašymą savo tėvo vardu. Tarsi tėvas atsiprašo savo dukters dėl vaikystėje ir jaunystėje jai suteikto skausmo, nusivylimo, savo atžvilgiu patirto smurto. Tai sunki knyga, neskirta plačiam skaitytojų ratui. Bet gali tapti biblioterapine toms ir tiems, kam ši tema skaudžiai aktuali.

Perskaitę knygą, rasime atsakymų į klausimus, kodėl vyrai smurtauja prieš vaikus, skriaudžia ką tik dievintas savo dukras. Tikiu, kad patyrusioms kažką panašaus, labai reikia atsiprašymo. Kai kam ši knyga gali tapti tiesiog loginiu kai kurių situacijų paaiškinimu, o gal impulsu apsispręsti. Knyga gali padėti atpažinti situacijas, jas tiesiog įvardinti. Kaip žinia, situacijos įvardinimas jau yra pagalba. Bent jau tampa aiškiau, kur problema ir kaip ieškoti pagalbos. Išgyvenusioms panašias situacijas, tikriausiai šios knygos nepakaks. Problemos sprendimui teks kreiptis į specialistą – psichologą. Ši knyga tiesiog liudija, kad galima pasirinkti sveikimo kelią, ir galima rasti pagalbą. Kad visada yra galimybė iš naujo stotis, išsigydyti žaizdas ir vėl gyventi.

Daiva Janavičienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s